Haber

Bilal Erdoğan: Cumhurbaşkanımızın İstanbul’a gelmesi, tankın üstüne çıkmaktan daha riskliydi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine yönelik açıklamalarda bulundu. Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı’nın Tarabya yerleşkesinde olduklarını anlatan Bilal Erdoğan, Marmaris’te olan Recep Tayyip Erdoğan’ın uçakla İstanbul’a gelmesiyle ilgili ise, “Tankın üstüne çıkmaktan çok daha riskli bir şeydi bence” ifadelerini kullandı.

‘HELİKOPTER NAMLUSUNU DOĞRULTTU’

Sabah’a konuşan Bilal Erdoğan şunları söyledi:

“15 Temmuz gecesi biz ailemle birlikte Cumhurbaşkanlığı’nın Tarabya yerleşkesindeydik. Çocuklar o zaman ufaktı. Çocukları yatırma saatiydi. Arkadaşlarımdan bir iki mesaj geldi. Bir iki fotoğraf karesi… Saat herhalde 21.30-22.00 arasıydı. ‘Ne oluyor?’, ‘Ne gidiyor’ derken, o sırada tabii Cumhurbaşkanımız Marmaris’te. Cumhurbaşkanımızla haberleşmeye başladık. Cumhurbaşkanımız çok erkenden İstanbul’a gelme kararını vermişti. Onu öğrendik. Tarabya’nın üzerinde F-16’lar uçuyor.

İstanbul’a gelirken, başına bir şey geleceği telaşı bizde hâkimdi. Cumhurbaşkanımızın bu türlü bir şey olması halinde, ‘Biz tankların karşısında dururuz’ deyişi ve bizle de bunu paylaştığına şahidim. Cumhurbaşkanı bir şey dediyse elbette yapar. Ve öbürleri üzere değil. Öbürleri da tankların üzerine gideceğini söylemişti. Lakin onların onu yapamayacağını biliyorduk, yapmadıklarını da gördük. Cumhurbaşkanımızın Marmaris’ten İstanbul’a gelmesi, aslında tankın üstüne çıkmaktan çok daha riskli bir şeydi bence. Savaş uçağının karşısına çıkmak üzere bir şey yapmış oldu Cumhurbaşkanımız. Biz havalimanına intikal ettiğimiz esnada onların uçağı da esasen indi. Cumhurbaşkanımız havaalanına geldi. Sabaha kadar etrafımızda helikopterler uçtu. Helikopterin namlusunu bize doğrulttuğunu gördük.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu