Haber

47 ilde “Paravan” operasyonu! 237 kişi gözaltında

Yüzlerce vatandaşı mağdur eden, milyonları mağdur eden Mali Hata Örgütlerine karşı İl Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Başkanlığı koordinasyonunda yaklaşık 6 ay boyunca planlı bir çalışma yürütüldü. devlete bin lira.

47 İLDE İŞLEM YAPILDI

Yürütülen planlı çalışmalar sonucunda 490 kabahatin; dolandırıcılık, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Parada Sahtecilik, İhale Yolsuzluğu, Vergi Usul Kanununa Muhalefet, Sınav Usulsüzlükleri (6114 SKM), Tefecilik ( Klasik ve Posta Tefeciliği) Kabahatleri. Hatalar kapsamında bugün sabah saatlerinde 47 ilde Paravan operasyonu düzenlendi.

237 KİŞİ TUTUKLANDI

Operasyonda 237 kişi yakalanarak gözaltına alınırken, 3 ruhsatsız tabanca, 3 şarjör, 102 fişek, 9 farklı kişi adına düzenlenen engelli sağlık raporu, çok sayıda geçersiz sayılan altın ve ziynet eşyası da ele geçirildi. zanlıların konut ve işyerlerinde yapılan aramalarda bulundu. belgelere el konuldu.

BAKAN YERLIKAYA’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Emniyet Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadelede 47 ilde 490 maksatla PARAVAN Harekatı gerçekleştirilmiştir. 6 aydır yürütülen planlı çalışma sonucunda şimdiye kadar 237 kişi gözaltına alındı.Operasyon devam ediyor…Devletimizin ve milletimizin çıkarları ÖNCELİĞİMİZDİR.Operasyonda görev alan tüm kahramanlarımızı kutluyorum. Suç ve suçlulara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu