Haber

Karaman Anadolu Mektebi öğrencileri, Mustafa Kutlu’yu anlattı

Karaman’da ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören Anadolu Mektebi öğrencileri tarafından, Mustafa Kutlu paneli gerçekleştirildi.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen panele, Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Vekili Abdurrahman Kurt, KMÜ Türk Lisanı ve Edebiyatı Kısım Lideri Prof. Dr. İdris Nebi Uysal, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni ve Anadolu Mektebi Okul Koordinatörü Yakup Özkaraalp’in sunuculuğu ve Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Türkan Yardımcı’nın başkanlığında yapılan panelde, Mustafa Kutlu’nun eserleri üzerinden öğrencilerin hazırladığı tebliğ metinleri dinleyicilerle paylaşıldı.

Program sonunda panel değerlendirmesini yapan Prof. Dr. İdris Nebi Uysal, Mustafa Kutlu ve eserlerine dair bilgilendirmelerde bulunarak Mustafa Kutlu’nun çok taraflı, varlıklı bir kişiliğinin olduğuna dikkat çekti.

Anadolu Mektebi’nin çalışmalarıyla bir kıssa yazdığını vurgulayan Uysal, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimizin panel metinlerinde de gördük ki Mustafa Kutlu fotoğraftan, günlük hayatta gördüklerinden beslenir. Öğrencilerimizin çıkarımları hayata bakış açılarının değiştiğinin göstergesi. Mutluluğun, bir oburunun mutluluğunun tesiri, huzur, Anadolu, Anadolu insanımızın yaşantısı, öğrencilerimizin yapıtlarda dikkatini çeken öncelikli ögeler olmuş. Anadolu Mektebi’nin programlarına katılmaktan memnuniyet duyuyor ve çok istifa ediyorum. Emeği geçen öğrencilerimizi tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu