Haber

CHP’nin Seçim Çadırına Saldırı

İstanbul İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Ortaköy semtindeki CHP’nin seçim çadırına bu sabah kimliği belirsiz kişi veya kişiler akın etti. Ateşe verilen seçim çadırındaki teçhizat kullanılamaz hale geldi. Polis saldırılarla ilgili soruşturma başlattı.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine günler kala siyasi partilerin seçim büroları, çadırları ve stantlarına yönelik saldırılar sürüyor. Edinilen bilgiye göre, Ortaköy ilçesindeki CHP seçim çadırı sabah 06.30 sıralarında ateşe verildi. Saldırının ardından çadırda maddi hasar meydana geldi. Seçim malzemeleri kullanılamaz hale geldi.

İstanbulEmniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, ihbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri inceleme başlattı.

“KUTUPLANDIRMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı baskına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu ve benzeri provokasyonlar güzel günlerin geleceğine olan inancımızı azaltmayacak, demokrasiyi hazmedemeyen ve dalmak isteyen bazı çevrelere fırsat vermeyeceğiz. ülkemizi ve milletimizi bir kutuplaşma girdabına sokuyoruz.”

“ÖNDE OLAMAZSINIZ”

Beşiktaş İlçe Başkan Yardımcısı Cem Özçelik de akına tepki gösterdi. Özçelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Beşiktaş Ortaköy’deki seçim çadırımız bu sabah saat 06.30 sıralarında alçak provokatörler tarafından ateşe verildi. Bu saldırı girişimleri bize yazıklar olsun! Akan su gibiyiz, önümüzde duramayacaksın.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu