Ekonomi

Apple akıllı saat satış yasağını yeni tasarımla aşacak

Apple’ın tıbbi izleme teknolojisi şirketi Masimo’nun ABD Federal Temyiz Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede, geçtiğimiz hafta ABD Gümrük ve Sınır Koruma Birimi’nin Apple’ın yeniden tasarlanan saat modelinin yasaktan muaf olduğuna karar verdiği belirtildi.

Dilekçede Apple’ın tasarladığı saatlerin Masimo’nun nabız oksimetresi patentine konu teknolojiyi içermediğini de belirttiği kaydedildi.

Apple’ın akıllı saatlerinde satış yasağı

Uluslararası ticari anlaşmazlıkları denetleyen ABD Uluslararası Ticaret Komitesi, geçen yılın ekim ayında, Apple Watch’un kandaki oksijen seviyesini okuma yeteneğinin Masimo’nun nabız oksimetresi patentlerini ihlal ettiğine karar vermişti.

Komisyonun kararı ABD Başkanı Joe Biden yönetimi tarafından veto edilmedi.

25 Aralık 2023 tarihine kadar süresi bulunan Biden yönetiminin kararı veto etmemesi üzerine Apple Watch Ultra 2 ve Watch Series 9’un satışı ABD’de yasaklandı.

Apple, karara Federal Temyiz Mahkemesi’nde itiraz etti. Kararın durdurulmasını talep eden Apple, saatlerin yeniden tasarlanan versiyonlarının Masimo’nun patentlerini ihlal edip etmediğine 12 Ocak’a kadar karar verecek olan ABD Gümrük ve Sınır Koruması’nın değerlendirmesini beklemek istedi.

goynukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu